Thunderbolts må vike plassen!
Universitetsstudenten Stefanie plages av et tilbakevendende mareritt, og drar hjem for å spore opp den ene personen som kanskje kan bryte syklusen og redde familien hennes fra den grufulle døden som uunngåelig venter dem alle.
Les: Prince of Persia: The Sands of Time-remaken kommer med en lovende oppdatering
Det nyeste kapittelet i New Line Cinemas blodige suksesserie tar publikum tilbake til opprinnelsen av dødens sjuke form for rettferdighet – i «Final Destination Bloodlines».
Final Destination: Bloodlines har hatt en «sensasjonell» åpningshelg på den amerikanske kinoen og satt ny rekord.
Den sjette filmen i skrekkfranchisen hadde premiere i USA denne fredagen og tjente inn hele 51 millioner dollar i løpet av åpningshelgen, ifølge Variety.
Den imponerende debuten gjorde at Bloodlines toppet kinolistene og fortrengte Marvels Thunderbolts fra førsteplassen.
Les på Radiosporten: Liverpool nær neste signering etter Jeremie Frimpong
Franchisens største åpning noensinne
Oppfølgeren ble også den største åpningshelgen i Final Destination-serien, og slo den originale The Final Destination fra 2009, som tjente inn 27 millioner dollar i sin åpningshelg.
Rekorden kommer etter at Bloodlines fikk en bemerkelsesverdig 93 % score på Rotten Tomatoes basert på 124 anmeldelser – den høyeste vurderingen i serien så langt. Den nest best rangerte filmen er Final Destination 5 (2011) med en betydelig lavere score på 63 %.
Internasjonalt tjente filmen inn ytterligere 51 millioner dollar fra 74 markeder, noe som gir en global åpningssum på hele 102 millioner dollar.
«Enestående for en sjette film i en skrekkserie»
– Dette er en sensasjonell åpning for den sjette filmen i en skrekkserie, sa filmanalytiker David A. Gross fra Franchise Entertainment Research. – Kritikerne elsker den, og publikumsscorene er fremragende for en skrekkfilm.
Handlingen og mottakelsen
Final Destination: Bloodlines følger college-studenten Stefani (Kaitlyn Santa Juana) som prøver å bryte en langvarig dødssyklus som startet med bestemoren Iris i 1968.
Digital Spy ga filmen en solid 4 av 5 stjerner i sin anmeldelse og skrev:
– Final Destination: Bloodlines har både seriens ånd og sitt eget mørke hjerte på rett plass. Dette vises både i de kreative dødsfallene og i behandlingen av den avdøde, store Tony Todd – hans perfekt utførte siste opptreden i serien vil få tårene til å renne.
– For både gamle fans og nykommere beviser Final Destination: Bloodlines at denne serien fortsatt har masse liv i seg.
Final Destination: Bloodlines er nå å se på kino.











