Gillian Anderson kan komme tilbake for Ryan Cooglers The X-Files «reboot»

0
371

Black Panther-regissør Ryan Coogler tar på seg The X-Files

Ryan Coogler, regissøren bak Black Panther, har nettopp hatt en stor suksess med thrilleren Sinners som spilte inn 45,6 millioner dollar kun i USA åpningshelgen. Men nå venter et helt annet prosjekt – en nyutgave av The X-Files.

Les: Norsk hiphop-gruppe i Britain’s Got Talent 2025

Coogler bekrefter prosjektet

Coogler avslørte på The Last Podcast on the Left at han nå jobber med en modernisert versjon av den kultserien som «neste prosjekt».

«Jeg har vært spent på dette lenge, og gleder meg til å komme i gang,» sa Coogler.

Han er også i samtaler med Gillian Anderson om en mulig retur, selv om det ikke er bekreftet om hun vil hovedrolle – forutsatt at prosjektet ikke endres til en spillefilm istedenfor.

Les på F7: DHL stanser leveranser til USA med høy verdi på grunn av tollgebyrer

Bakgrunn for rebooten

Denne nye X-Files-versjonen ble første gang diskutert i 2023, da serieskaper Chris Carter kunngjorde prosjektet med Coogler som showrunner.

Med Cooglers store suksess de siste årene (blant annet Black Panther: Wakanda Forever og Creed III) var det usikkert om han ville prioritere rebooten. Men nå ser det ut til at prosjektet fortsatt er aktuelt.

Hva skjedde med den originale serien?

Den siste sesongen av The X-Files ble sendt i 2018. Sesong 10 og 11 kom etter 13 års pause, men uten å nå samme kultstatus som de første syv sesongene.

Serien gikk opprinnelig fra 1993 til 2002, da David Duchovny forlot på grunn av lønnskonflikter. Robert Patrick ble med i sesong 8, men Duchovny returnerte til sesong 9-finalen.

Da Carter annonserte rebooten i 2023, antydet han at den ville komme uten Anderson eller Duchovny.

Avlyst spin-off

Et animert komedieprosjekt kalt The X-Files: Albuquerque – som skulle følge saker for bisarre for Mulder og Scully – ble skrinlagt tidlig i 2023.

Les på Sporten: Melder Kalvin Phillips er klar for å returnere til Leeds