Hvor står de nå?
Pamela Anderson har endelig bekreftet at hun datet Liam Neeson, etter måneder med spekulasjoner i forbindelse med lanseringen av filmen deres, The Naked Gun.
De to skuespillerne vakte oppsikt i juli da de koste seg sammen på den røde løperen under presseomvisningen for filmen deres. Mens rykter om et forhold begynte å sirkulere kort tid etter at Neeson sa han var «vanvittig forelsket» i Anderson, adresserte ingen av dem offentlig romansen.
Les: Disse 5 julefilmene bør du sjekke ut i desember
Nå svarer Anderson på ryktene om et forhold for første gang – og deler at hun og hennes tidligere kollega hadde en kort romanse.
«Hvis dere må vite det, var Liam og jeg romantisk involvert en kort stund, men bare etter at vi var ferdige med innspillingen [av The Naked Gun],» sa Baywatch-alumnaen under et intervju med People, publisert tirsdag.
Hun forklarte at hun og skuespilleren tilbrakte «en intim uke» i hjemmet hans i oppstate New York, hvor hun hadde sitt eget rom. På det tidspunktet «stakk innom» både deres assistenter og respektive familiemedlemmer.
«Jeg hadde mitt eget rom,» legger hun merke til. «Begge våre assistenter kom; til og med familie stakk innom.»
Paret dro også til en liten fransk restaurant, hvor Taken-stjernen presenterte Anderson som «den fremtidige fru Neeson.»
Anderson sa at etter den «romantiske, tapte uken,» fortsatte ikke hun og Neeson forholdet sitt. «Vi gikk hver vår vei for å jobbe med andre filmer,» forklarte hun.
De ble gjenforent mens de markedsførte The Naked Gun i sommer, koste og holdt hender – hun ga til og med Neeson et lekent strøk av sin Sonsie-leppepomade på Andy Cohens What What Happens Live.
«Vi hadde det gøy,» sier hun, og kaller tilknytningen deres «litt som en Nancy Meyers-film.»
«Jeg lo alltid når folk trodde, ‘Å, det er en publicitetsstunt.’ Jeg tenker, ‘En publicitetsstunt? Dette er ekte. Vi har ekte følelser.'»
«Jeg tilber Liam,» legger hun til, «men vi er bedre som venner, for å være helt ærlig.»
De to så hverandre sist i august, da han overrasket Anderson ved å komme og se henne på den prestisjefulle Williamstown Theater Festival, hvor hun opptrådte i Tennessee Williams’ Camino Real.
«Han er en slik støttespiller for denne nye retningen i karrieren min og forteller vennlig at han er veldig stolt av meg,» sier hun. «Jeg er sikker på at vi alltid vil være i hverandres liv.»
Les på F7: En av verdens beste trenere: «Fantastisk prestasjon av Sørloth!»











